Στην τελική φάση του 48ου πανελληνίου πρωταθλήματος  ζευγών 1-11, οι αθλητές του ομίλου Οικονόμου Αθανάσιος και Φασουλής Παντελής, έλαβαν την πρώτη θέση της γενικής κατάταξης και αναδείχθηκαν πρωταθλητές Ελλάδας στην κατηγορία τους. Συγκεκριμένα μετά από προκριματικούς αγώνες με συμμετοχή 117 ζευγών, τα  52 προκριθέντα  ζεύγη χωρίστηκαν σε 4 ομίλους των 13 ζευγών. Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν από 31 Ιανουαρίου  έως 2 Φεβρουαρίου 2014 στις εγκαταστάσεις του Ομίλου Αγωνιστικού Μπριτζ Βουλιαγμένης  με διαιτητή τον κ. Κηπουρό Νικόλαο. Οι αθλητές του ομίλου μας έχοντας σταθερότητα και στις τρείς ημερίδες πήραν την πρώτη θέση στη γενική κατάταξη. Συγκεκριμένα οι αθλητές μας ήρθαν: έκτοι στην πρώτη ημερίδα με ποσοστό 58,31%, τρίτοι  στην δεύτερη ημερίδα με ποσοστό 62,65% και τέταρτοι στην τρίτη ημερίδα με ποσοστό 61,35%.  Αναλυτικά τα συγκεντρωτικά αποτελέσματα ήταν: